• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب-5

18- بحمدالله ارتش ما یک ارتش الهی است و هدف های آن نیز الهی: بحمد الله ارتش جمهوری اسلامی ایران، حرکت خویش را به سوی یک ارتش نمونه همچنان ادامه می‌دهد و امروز شما عزیزان که در ارتش و دیگر نیروها خدمت می‌کنید، در حقیقت سربازانی هستید که در راه آرمان های اسلامی جان فشانی می‌کنید.

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

در تاریخ، کمتر ارتشی را سراغ داریم که برای جنگیدن، از هدف های مادی شخصی و حتی ملی پا را فراتر نهاده باشد و امروز بحمد الله ارتش ما یک ارتش الهی است و هدف های آن نیز الهی است.

19- ارتشیان نوک پیکان انگیزه الهی: ... ما بارها گفته ایم که ارتش را مسلح نمی‌کنیم که به دیگران حمله کند؛ ما ارتش را مسلح می‌کنیم تا آثار قدرت های ستمگر را از عالم و از زندگی ملت ها و از فضای محیط کشورهای تحت ستم پاک کند و شما ارتشیان نوک پیکان این انگیزه هستید.

20- تغییر "حفظ نظام طاغوتی" به "حفظ انقلاب، اسلام، ایران، ملت و دفاع از مردم و آرمان های مردم": یک تحول در ارتش، تحول هدف است. هدف ارتش در آن روز عبارت از حفظ نظام فردی طاغوتی بود. این را هم در شعار های شان و هم در تابلو ها و هم در تعلیمات‌شان به یکدیگر تعلیم می‌دادند و به آن تظاهر می‌کردند. امروز هدف ارتش حفظ انقلاب، اسلام، ایران، ملت و دفاع از مردم و آرمان های مردم است. تحول ارتش این است که در آن روز، ارتش پشت میزنشین و اداره نشنین بود؛ میدان را ندیده بود و آنقدری هم بوی میدان به مشامش نرسیده بود، از خود افتخار نشان نداده بود. امروز ارتش، ارتش میدان جنگ است، ارتش رزمنده و اهل کار و عمل است. دشمن را دیده و با او روبرو شده است؛ به او ضربت زده و از او ضربت خورده است.

21- ارتش اکنون دارای تحلیل از مسائل جامعه دنیا و انقلاب و آینده است: در باب ارتش آنچه ملت ما باید بدانند این است که ارتش با انقلاب ما، تحول عمومی و همگانی که به وجود آمد، یک تحول حقیقی پیدا کرد. اولا تحول در فکر و اخلاق؛ فکر محدودی که سعی می‌شد برای ارتشیان به وجود بیاید با انقلاب تبدیل شد به فکر باز و گسترده یک انسان آزاده. آنچه سعی می‌شود ارتشی نفهمد و نداند، یعنی مسائل کلی و سیاسی جامعه جهان، امروز برای ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت یک درس تعلیم داده می‌شود. ارتش امروز از مسائل جامعه دنیا و انقلاب و آینده خود دارای تحلیل است؛ مثل هر برادر و خواهر مسلمان در سطح جامعه.

22- امروز ارتش به معنای حقیقی کلمه، جزو لاینفک انقلاب شده است: ولی معجزه ای که رخ داده تحول در ارتش است که با نیت آمریکایی و ضد انسانی درست شده بود و امروز ارتش به معنای حقیقی کلمه جزو لاینفک انقلاب شده است.

 

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/4/16 11:52:51 192 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
بحمدالله ارتش ما یک ارتش الهی است و هدف های آن نیز الهی: بحمد الله ارتش جمهوری اسلامی ایران، حرکت خویش را به سوی یک ارتش نمونه همچنان ادامه می‌دهد و امروز شما عزیزان که در ارتش و دیگر نیروها خدمت می‌کنید، در حقیقت سربازانی هستید که در راه آرمان های اسلامی جان فشانی می‌کنید.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015