• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

نکته هایی از جنگ تحمیلی از زبان بیگانگان(1)


بنابراین حکومت عراق احتمالاً از سال دوم جنگ به بعد طولانی شدن زیاد جنگ را برآورد کرد. یا اینکه مشاوران بین­المللی حکومت عراق او را نسبت به این امر آگاه کردند، شاید هم خودآنها طرح چنین جنگی را به خاطر منافع خود تهیه کرده بودند. بنابراین حکومت عراق صلاح بر آن دید جنگ فرسایشی را در حوالی خط مرز ادامه دهد تا هم از نظر ملت عراق و هم حامیان بین­المللی حکومت عراق توجیهی منطقی برای ادامه جنگ وجود داشته باشد

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

گر چه به علت عدم دسترسی به اسناد و مدارک ارتش عراق، تحلیل این تغییرات بسیار مشکل است و فقط جنبه احتمالی می­تواند داشته باشد، ولی عقب کشاندن نیروهای متجاوز عراق از قسمت عمده مناطق اشغالی و اعلام رسمی ارتش عراق درباره نوع پدافند در مقابل نیروهای ایران، می­تواند بیانگر این مسئله باشد که حکومت عراق بعد از 18 ماه جنگ در خطی که در روزهای اول به آن رسیده بود، چنین نتیجه گرفته بود که جنگ فرسایشی در داخل سرزمین ایران به نفع عراق نخواهد بود و به مرور نیروهای او از بین خواهد رفت.

ضمن اینکه حمایت سیاسی و نظامی کشورهای دیگر نیز به علت اینکه ارتش عراق عملاً در سرزمین ایران قرار دارد، به تدریج تضعیف خواهد شد. بنابراین حکومت عراق احتمالاً از سال دوم جنگ به بعد طولانی شدن زیاد جنگ را برآورد کرد. یا اینکه مشاوران بین­المللی حکومت عراق او را نسبت به این امر آگاه کردند، شاید هم خودآنها طرح چنین جنگی را به خاطر منافع خود تهیه کرده بودند. بنابراین حکومت عراق صلاح بر آن دید جنگ فرسایشی را در حوالی خط مرز ادامه دهد تا هم از نظر ملت عراق و هم حامیان بین­المللی حکومت عراق توجیهی منطقی برای ادامه جنگ وجود داشته باشد.

تيمرمن، كنت‌آر؛ سوداگري مرگ؛ ص745.

1397/9/14 11:38:57 219 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
بنابراین حکومت عراق احتمالاً از سال دوم جنگ به بعد طولانی شدن زیاد جنگ را برآورد کرد. یا اینکه مشاوران بین¬المللی حکومت عراق او را نسبت به این امر آگاه کردند، شاید هم خودآنها طرح چنین جنگی را به خاطر منافع خود تهیه کرده بودند. بنابراین حکومت عراق صلاح بر آن دید جنگ فرسایشی را در حوالی خط مرز ادامه دهد تا هم از نظر ملت عراق و هم حامیان بین¬المللی حکومت عراق توجیهی منطقی برای ادامه جنگ وجود داشته باشد
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015