• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

بازتاب جهانی عملیات محرم در رسانه ها(18)


لحظه لحظه با نبرد مرحله سوم عمليات

هلاكت شماري از صداميان

قرارگاه كربلا ـ خبرگزاري جمهوري اسلامي  -15/8/1361

به دنبال عمليات موفقيت آميز محرم كه منجر به پاكسازي مهمترين ارتفاعات جبال مرزي حمرين شد نيروهاي اسلام ديشب ضمن تحكيم مواضع خود تلفات و ضايعات سخت ديگري به دشمن شكست خورده وارد آوردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي به نقل از سخنگوي تبليغات جبهه جنگ در قرارگاه كربلا حاكيست دشمن رو به روال شب گذشته به علت وحشت ناشي از حمله احتمالي نيروهاي اسلام در طول ساعات شب اقدام به پرتاب منور و شليك گلوله كرد كه با عكس العمل متقابل رزمندگان اسلام مواجه شد.

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

برپايه اين گزارش ديشب با آتش توپخانه رزمندگان ما چندين دستگاه خودروي دشمن و نيز سنگرهاي اجتماعي و انفرادي را منهدم و شماري از صداميان كشته و زخمي شدند به نحوي كه رفت و آمد آمبولانس هاي دشمن براي حمل زخمي شدگان تا بامداد امروز ادامه داشت و شعله هاي آتش ناشي از انهدام خودروها و تجهيزات دشمن در منطقه عملياتي محرم ديشب كاملاً آشكار بود .

رزمندگان اسلام 5 كيلومتر ديگر در عمق خاك عراق پيشروي كردند

قرارگاه قائم ـ خبرگزاري جمهوري اسلامي ـ 15/8/1361

رزمندگان اسلام ديشب طي يك عمليات نفوذي در منطقه عملياتي محرم موفق شدند 5 كيلومتر ديگر به طرف پاسگاه شرهاني عراق در عمق خاك اين كشور پيشروي كنند .

به گزارش خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي به نقل از يك مقام آگاه حاكيست در اين عمليات توسط تيپ هاي امام حسين (ع) و علي ابن ابيطالب (ع) صورت گرفت رزمندگان سلحشور اسلام موفق به تصرف مواضع جديد استراتژيكي در خاك دشمن شدند .

فرمانده سپاه چهارم ارتش متجاوز عراق در مصاحبه اي با خبرگزاري صهيونيستي عراق ادعا كرد كه تلاش هاي نيروهاي اسلام براي عبور از مرزهاي بين المللي با شكست روبرو شده است .

بي بي سي در برنامه شامگاهي خود ضمن اشاره به دعوت مقامات ايران از خبرنگاران خارجي براي بازديد از جبهه جنگ گفت شايد اين اقدام نشانه اي از آن باشد كه تازه ترين عمليات نظامي ايران نسبتاً موفقيت آميز بوده است .

 

10 دستگاه تانك عراقي ديشب به غنيمت گرفته شد 

ايلام ـ خبرگزاري جمهوري اسلامي ـ 15/8/1361

سپاهيان اسلام شب گذشته با يورش به قلب دشمن در منطقه عملياتي محرم و حوالي پاسگاه شرهاني عراق چند موضع استراتژيكي را به تصرف خود درآوردند . به گزارش خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي به نقل از سخنگوي ستاد تبليغات جبهه جنگ در اين عمليات بيش از 40 دستگاه تانك و نفربر توسط گروههاي شكار تانك منهدم و 20 دستگاه خودرو و چندين دستگاه كاميون حامل مهمات دشمن منهدم شده و 10 دستگاه تانك نيز به غنيمت نيروهاي اسلام درآمد . بر اساس اين گزارش در اين عمليات پيروزمندانه شماري از نفرات دشمن كشته و تعدادي نيز به اسارت نيروهاي اسلام درآمدند كه در بين آنان دو تن از افسران ارتش عراق به چشم مي خورد .

 

سقوط يك فروند ديگر هواپيماي عراق

دزفول ـ خبرگزاري جمهوري اسلامي ـ 15/8/1361

مقارن ساعت 1130 دقيقه امروز يك فروند هواپيماي ارتش بعثي صهيونيستي عراق كه براي بمباران مواضع نيروهاي اسلام به منطقه جبال حمرين در جنوب غربي عين خوش تجاوز كرده بود هدف آتش پدافند هوايي نيروهاي اسلام قرار گرفت و سقوط كرد . گزارش خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي حاكيست سقوط هواپيما زماني صورت گرفت كه خبرنگاران خارجي از منطقه عملياتي بازديد مي كردند و نحوه فرود خلبان اين هواپيماي متجاوز عراقي را مشاهده كردند .

 

اطلاعيه نظامي شماره 895 ارتش مزدور عراق

تهران ـ خبرگزاري جمهوري اسلامي به نقل از بخش عربي راديو صوت الجماهير ساعت 2030 ـ        15/8/1361

 

اطلاعيه نظامي شماره 895 فرماندهي كل نيروهاي مسلح

 

بسم الله الرحمن الرحيم

(فلاتجعل عليهم ، انما نعدلهم عدا) صدق الله العظيم

          عراق سرافراز كه در مرزهاي فولادين آن تمامي روياهاي بيمارگونه خميني در توسعه طلبي به زيان ملت عظيم و سرزمين مقدس عراق و به زيان امت عرب و حيثيت فرزندان آن در هم كوبيده شده است ، فرزندان آن سربلند و شرافت آن محفوظ باقي خواهد ماند و خميني  و طرفدارانش جز ناكامي و زيان هاي بيشتر براي ملت گرفتار ايران چيزي برداشت نخواهند كرد .

نتايج عمليات چنين بوده است :

1- پس از شكست مفتضحانه و خسارات سنگيني كه نيروهاي دشمن در نتيجه ماجراجويي هاي مذبوحانه خود در خلال چهار روز گذشته در بخش سپاه چهارم متحمل شده اند سحرگاه امروز سعي كردند بار ديگر به واحدهاي ما در منطقه مقابل استان ميسان تعرض كنند ولي واحدهاي قهرمان ما با آنها مقابله و با سلاح هاي مختلف خود با واحدهاي دشمن درگير و نبردهاي سختي در طول امروز جريان داشته كه در اثر آن واحدهاي دشمن وادار به عقب نشيني از صحنه نبرد شدند و اجساد كشته شدگان و تجهيزات منهدم شده خود را به جا گذاشتند و خسارات دشمن كه تاكنون شمارش شده به 982 كشته و تعداد بسياري مجروح و انهدام 12 نفربر زرهي ، 7 تانك و تعدادي خودرو و تجهيزات مختلف رسيده است .

2- هواپيماهاي نيروي هوايي توانمند ما در روز جاري حملات شديد و متحرك خود را به واحدها و مواضع تانك ها و خودروهاي دشمن در منطقه مقابل استان ميسان و عمق خاك دشمن در بخش جنوبي و بخش مركزي ميدان عمليات ادامه و خسارات سنگيني به افراد دشمن وارد و تعداد بسياري از تانك ها و خودروهاي دشمن را منهدم و تمامي هواپيماهاي ما به سلامت به پايگاههاي خود بازگشتند .

3- هليكوپترهاي جسور ما با هماهنگي جالب و دقيق با واحدهاي ما در منطقه مقابل استان ميسان عملياتي داشتند و خسارات فزاينده اي به اجتماعات و تانك ها و خودروهاي دشمن وارد و 9 تانك و تعدادي نفربر و خودرو مختلف را منهدم و تمامي هليكوپترهاي ما به سلامت بازگشتند .

4- توپخانه دار و دسته كينه توز خميني در روز جاري دو شهر بصره وخانقين را مورد حمله و خساراتي به بار آورده است .

فرمانده كل نيروهاي مسلح  ـ 1196/1361

1397/9/7 11:29:37 234 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
به دنبال عمليات موفقيت آميز محرم كه منجر به پاكسازي مهمترين ارتفاعات جبال مرزي حمرين شد نيروهاي اسلام ديشب ضمن تحكيم مواضع خود تلفات و ضايعات سخت ديگري به دشمن شكست خورده وارد آوردند.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015