• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

بازتاب جهاني عمليات محرم در رسانه ها(17)


بازپس گرفتن دو پاسگاه و سه ارتفاع 

قرارگاه قائم ـ خبرگزاري جمهوري اسلامي ـ12/8/1361

درپي عمليات موفقيت آميز ديشب نيروهاي اسلام منجر به پاكسازي پاسگاههاي مرزي ربوط و چم هندي و نيز ارتفاعات 300 ـ 298 و 290 از لوث وجود متجاوزين بعثي آزاد شد . دو گردان از لشكر 10 عراق متلاشي و گردان حيفا از تيپ 42 زرهي عراق در محاصره كامل رزمندگان اسلام قرار گرفتند.

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

گزارش خبرنگاران خبرگزاري جمهوري اسلامي حاكيست در اين عمليات كه از ساعت 2300 ديشب آغاز شد . نيروهاي اسلام از دو محور پاسگاه ربوط و چم هندي در حوالي رودخانه دويرج در امتداد دامنه هاي سلسله جبال حمرين پيشروي كرده و با تلاقي در يك منطقه دو گردان دشمن را متلاشي و يك گردان ديگر را به محاصره كامل خود درآورند .

در اين عمليات بيش از 400 تن از صداميان كشته و زخمي شدند و تا ساعت 1300 زمان مخابره خبر 50 تن از فريب خوردگان صدامي كه در حلقه محاصره بوده خود را تسليم نيروهاي اسلام كرده و به پشت جبهه ها انتقال يافتند .

بر اساس اين گزارش با تسلط نيروهاي اسلام بر سلسله جبال مرزي حمرين بخشي از نيروهاي صدامي در دشت هاي مسطح منتهي به شهرهاي العماره و طيب عراق پراكنده شدند .

اين گزارش حاكيست در پي اين عمليات ارتباط جبهه هاي شمالي و جنوبي عراق قطع شد و جاده استراتژيكي عماره ـ طيب ـ بغداد واقع در شرق دجله زير آتش مستقيم رزمندگان اسلام قرار گرفت . همچنين شهرهاي حلفائيه عماره و طيب زير آتش مستقيم رزمندگان سلحشور اسلام قرار گرفت ليكن نيروهاي جان بر كف ما با برخورداري از تعاليم عاليه اسلام عليرغم استقرار نيروهاي عراقي در حوالي اين شهرها از اجراي آتش بر روي سكنه شهرهاي مرزي عراق خودداري مي كنند . از سوي ديگر تاسيسات نفتي و صنعتي زبيدات و طيب عراق در اشراف رزمندگان ما قرار گرفت .

آگاهان نظامي يادآور شدند كه دشمن به علت نداشتن مواضع پدافندي لازم و پراكندگي در دشت هاي مسطح و تسلط نيروهاي اسلام بر ارتفاعات مشرف بر اين دشت به شدت آسيب پذير شده و امكان هرگونه عكس العملي از آنها سلب شد .ساعت مخابره : 1410

1397/9/6 11:27:44 301 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
درپي عمليات موفقيت آميز ديشب نيروهاي اسلام منجر به پاكسازي پاسگاههاي مرزي ربوط و چم هندي و نيز ارتفاعات 300 ـ 298 و 290 از لوث وجود متجاوزين بعثي آزاد شد . دو گردان از لشكر 10 عراق متلاشي و گردان حيفا از تيپ 42 زرهي عراق در محاصره كامل رزمندگان اسلام قرار گرفتند.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015