• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

بازتاب جهاني عمليات محرم در رسانه ها(15)


به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي از قرارگاه قائم در ميان 30 تانك به غنيمت گرفته شده در دومين مرحله از عمليات پيروزمندانه محرم؛ 21 تانك برزيلي به نام دجله كه چندي قبل تحويل عراق شده بود، مشاهده مي شوند.

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

 

رزمندگان اسلام يك تيپ دشمن را با تجهيزات جنگي به اسارت گرفتند

قرارگاه قائم ـ خبرگزاري جمهوري اسلامي ـ 12/8/1361

در مرحله دوم عمليات ظفرمندانه محرم يك تيپ كامل دشمن با تمامي وسايل نظامي خود در شمال غربي عين خوش به اسارت رزمندگان اسلام درآمد .

به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي از قرارگاه قائم در مرحله دوم عمليات كه از ساعت 2300 ديشب در جنوب منطقه عملياتي و در محور چهارم انجام گرفت علاوه بر اسارت تمامي پرسنل يك تيپ دشمن كه از 25 ماه قبل در خاك ايران مستقر بودند 22 تانك و نفربر دشمن نيز سالم به غنيمت گرفته و انتقال اسرا و غنايم متجاوزان بعثي به پشت جبهه آغاز شد . بر اساس همين گزارش پرسنل دو گردان زرهي با كليه تانك ها و تجهيزات جنگي دشمن نيز در جنوب غربي عين خوش و در حد فاصل رودخانه دويرج و نقاط مرزي به محاصره مدافعان اسلامي درآمد براي به اسارت گرفتن آنها آغاز شد . ساعت مخابره : 1047

 

آمار اسرا و تلفات دشمن در دومين عمليات

قرارگاه قائم ـ خبرگزاري جمهوري اسلامي ـ 12/8/1361

به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي از قرارگاه قائم در دومين مرحله از عمليات افتخار آفرين محرم كه ساعت 2300 شب گذشته آغاز شد تا كنون 700 تن از متجاوزين بعثي به اسارت سپاه اسلام درآمده اند و كار انتقال آنان به پشت جبهه آغاز شده است . برپايه همين گزارش تعداد تلفات دشمن بين 400 الي 500 تن اعلام شده است . ساعت مخابره : 1225

 

تانك هاي برزيلي كه رژيم صدام اخيراً تحويل گرفته به غنيمت سپاه اسلام درآمد

قرارگاه قائم ـ خبرگزاري جمهوري اسلامي ـ 11/8/1361

به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي از قرارگاه قائم در ميان 30 تانك به غنيمت گرفته شده در دومين مرحله از عمليات پيروزمندانه محرم؛ 21 تانك برزيلي به نام دجله كه چندي قبل تحويل عراق شده بود، مشاهده مي شوند . همچنين مقادير بي شماري اسلحه و تجهيزات كامل يك تيپ زرهي دشمن كه مدت ها در خاك ايران مستقر بودند به غنيمت سپاه پرتوان اسلام درآمد . علاوه بر تانك ها و نفربرهاي ياد شده تعداد زيادي خودرو نيز كه اكثراً تازه كار و نو هستند و اخيراً توسط دلارهاي نفتي ارتجاع عرب به رژيم صدام اهدا شده ديده مي شوند .

اشغالگران بعثي كه پس از 25 ماه تجاوز ديشب در خاك ميهن اسلامي مغلوب رزمندگان با ايمان و شجاع اسلامي شدند از ضعف روحيه و عدم فرماندهي درست نظامي در ارتش عراق سخن مي گويند .

گروه زيادي از پرسنل اين تيپ كه به زور به جبهه آورده شده اند در حالي كه مي گريستند اظهار داشتند از قول ما به نمايندگان كنفرانس اسلامي بگوييد براي دستيابي به صلح بايستي در بغداد راه حل را بيابيد و تا صدام در بغداد هست منطقه صلحي نخواهد داشت و اگر صلحي نيز استقرار يابد بسيار ناپايدار و در جهت تحكيم ديكتاتوري بغداد و سركوب انقلاب اسلامي خواهد بود .

به گزارش خبرنگاران خبرگزاري جمهوري اسلامي منطقه آزاد شده در3 كيلومتري تا6 كيلومتري مرز در داخل ايران و درغرب پاسگاه ربوط قرارگرفته است. يادآوري مي شود از اين پاسگاه تا مرز 10 كيلومتر فاصله است .

برپايه گزارش خبرنگاران ما از دهكده ربوط پس از دو سال جدايي از خاك ميهن اسلامي جز چند ديوار ويران و تلهاي خاك چيزي باقي نمانده و كمتر اثري از مزارع كشاورزي و مناطق مسكوني اين منطقه برجاي مانده است . همچنين دلاوران اسلام در ساعت 1100 امروز چهارشنبه بر بخش ديگري از ارتفاعات جنوبي جبال حمرين در نقاط مرزي استقرار يافتند و تنها چند تپه كم ارتفاع كه در 3 كيلومتري مرز قرار دارد در دست دشمن باقيمانده است . ساعت مخابره : 1250

1397/9/3 11:28:51 275 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي از قرارگاه قائم در ميان 30 تانك به غنيمت گرفته شده در دومين مرحله از عمليات پيروزمندانه محرم؛ 21 تانك برزيلي به نام دجله كه چندي قبل تحويل عراق شده بود، مشاهده مي شوند.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015