• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

شهید صیاد شیرازی در: خاطرات امیر سرتیپ دوم دکتر ابوالقاسم کیا (3)


در آبان ۱۳۷۰ پس از بازرسی از توان رزمی کلیه یگان‌های لشکرهای ۶۴ پیاده و یگان‌های سپاه و ناجا و لشکر ۲۸ کردستان در منطقه شمال غرب،هیئت بازرسی در فرودگاه سنندج تجمع نموده بودند که با یک فروند هواپیمای سی - ۱۳۰ به‌جای سنندج به تهران مراجعت کنند، لیکن به دلیل شرایط نامساعد جوی و تاریک شدن،هواپیمای سی - ۱۳۰ در همدان فرود آمده بود.

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای

در این زمان شهید صیاد به من دستور داد: به فرمانده لشکر ۲۸ ( تیمسار سیروس کشفی ) اطلاع بدهید که دو دستگاه اتوبوس مناسب را با راننده ورزیده آماده و در اختیار هیئت قرار دهد تا هیئت بازرسی را به همدان ترابری نماید. ضمنا تأمین ستون را هم کاملا برقرار کند و با پلیس‌راه هم هماهنگی بشود، این خواسته به نحو مطلوب انجام شد، اتوبوس‌ها آماده شدند و منتظر امیر صالحی که از روند آموزش عملیاتی مستقر در مریوان بازرسی می‌کرد، شدند و ایشان قدری تأخیر کرده بود. شهید فوق‌العاده نگران شده بود تا اینکه سرانجام امیر صالحی با هیئت همراه با یک دستگاه پیکانی که کرایه کرده بودند، به هیئت بازرسی ملحق شدند. در این زمان که من در کنار شهید ایستاده بودم، دیدم فوق‌العاده خوشحال بود و بلافاصله دستور حرکت را صادر کرد و ستون با اسکورت و تأمین کامل عازم همدان شد و حدود ساعت 22:00 ستون وارد پایگاه سوم شکاری شد. شهید بلافاصله وضو گرفت و دو رکعت نماز شکر به‌جا آورد. پس از صرف شام که پایگاه پیش‌بینی کرده بود، هیئت بازرسی با هواپیمای سی - ۱۳۰ عازم تهران گردید .

1398/11/29 12:55:41 40 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
در آبان ۱۳۷۰ پس از بازرسی از توان رزمی کلیه یگان‌های لشکرهای ۶۴ پیاده و یگان‌های سپاه و ناجا و لشکر ۲۸ کردستان در منطقه شمال غرب،هیئت بازرسی در فرودگاه سنندج تجمع نموده بودند که با یک فروند هواپیمای سی - ۱۳۰ به‌جای سنندج به تهران مراجعت کنند، لیکن به دلیل شرایط نامساعد جوی و تاریک شدن،هواپیمای سی - ۱۳۰ در همدان فرود آمده بود.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015