• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

شهید صیاد شیرازی در: خاطرات امیر سرتیپ دوم دکتر ابوالقاسم کیا(1-نماز اول وقت)


در اردیبهشت‌ ۱۳۵۴ به‌عنوان داور قوانین تیر توپخانه در آزمایش گردان ۳۸۷ توپخانه ۱۷۵ م­م گروه ۲۲ توپخانه در میدان تیر فراشبند کازرون فارس که فرمانده گردان سرهنگ دوم حقیقت‌پرست بود،شرکت داشتم.

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای

امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی هم به‌عنوان داور نقشه‌برداری با درجه سروانی تعیین‌شده و در خلال اجرای آتش مرحله روزانه بود. وقت نماز ظهر و عصر فرارسید. من به سرگروهبان آتشبار ارکان گردان گفتم:  یک زیلو و یا بار پوش مهمات را درجایی مناسب اگر ممکن است پهن کن تا نماز بخوانیم. انجام این کار مدتی طول کشید. اما من ناگهان متوجه شدم که فردی در دوردست بر روی زمین بدون زیرانداز مشغول اقامه نماز است. پس‌ازاینکه نمازش را خواند و به جمع ما پیوست، به ایشان گفتم: صبر می‌کردید زیراندازی انداخته شود؛ سپس نمازتان را می‌خواندید،این‌طوری که خاکی شدید، لبخندی زد و چیزی نگفت. من احساس کردم که ناراحت شده باشد. چون من در آن زمان ستوان یکم بودم و او سروان، خب پر واضح است که این اختلاف درجه در آن دوران ممکن بود موجب تكدر خاطر افسر بالادست شده باشد. به همین دلیل، شب هنگامی که همگی در چادر استراحت جمع شده بودیم، خدمتشان رسیدم و عذرخواهی کردم. ایشان با من دست داد و گفت: نیازی به عذر خواهی نیست؛ نماز باید اول وقت خوانده شود، نماز اول وقت فضیلت فوق‌العاده‌ای دارد. رفتار ایشان و پاسخش برای من بسیار تحسین‌برانگیز بود؛ در روز بعد هم گردان را ترک کرد. (ناگفته نماند در همان زمان در همان گردان تعداد زیادی از پرسنل پایور و وظیفه گردان هریک به‌طور فرادا نماز ظهر و عصرشان را به‌جا آوردند ) .

1398/11/27 11:27:34 43 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
در اردیبهشت‌ ۱۳۵۴ به‌عنوان داور قوانین تیر توپخانه در آزمایش گردان ۳۸۷ توپخانه ۱۷۵ م­م گروه ۲۲ توپخانه در میدان تیر فراشبند کازرون فارس که فرمانده گردان سرهنگ دوم حقیقت‌پرست بود،شرکت داشتم.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015