• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

یه بابای خوب - به مناسبت سالگرد شهادت شهید سرلشکر خلبان عباس بابائی


خیابان ها خیلی شلوغ بود. همه برای عید و سال نو خودشان را آماده می کردند. بعد از چراغ قرمز پیچیدیم توی یک بزرگراه، پرسیدم: بابایی چرا اسم این بزرگراه “بابائیه“؟ بابام نفس عمیقی کشید، اشک توی چشمهایش جمع شد وگفت: باباجان، شهید بابائی یک رزمنده ی بزرگ بود.

یه بابای خوب - به مناسبت سالگرد شهادت شهید سرلشکر خلبان عباس بابائی،جنگ،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق

توی آسمان که بود با دشمن می جنگید، وقتی هم که روی زمین بود همیشه به فکر مردم فقیر بود و برای آنها تلاش می کرد.

شهید بابائی با وجود اینکه بچه هایش کوچک بودند به آنها یاد داده بود که کم بخورند و ارزان بپوشند تا بچه های محتاج و فقیر هم در دارایی های آنها شریک باشند. شهید بابائی همه ی کارهایش به خاطر خدا بود. به مردم خدمت می کرد تا خدا از او راضی باشد. او حتی از رفتن به حج خودداری کرد تا سنگر مبارزه با دشمن خالی نباشد. او در روز عید قربان در حالیکه موفق شده بود ضربه ای اساسی به دشمن بزند هنگام بازگشت به ایران در هواپیمایش با تیراندازی دشمن شهید شد. وقتی از خرید برگشتیم بازهم از بزرگراه شهید بابائی گذشتیم. در یکی از پایگاه های کمیته ی امداد امام خمینی (ره) کفش ها و لباسی را که برای عید خریده بودم، برای بچه های فقیر به مسئولین پایگاه هدیه کردم. احساس خوبی داشتم، فکر میکردم خلبان یک هواپیمای جنگی شده ام و دارم پرواز می کنم.

تقدیم به همسر گرامی امیر شهید عباس بابائی                                       به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رسمی شهید عباس بابائی

1394/5/15 394 0
قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی
تویضیحات در موتور جستجو
خیابان ها خیلی شلوغ بود. همه برای عید و سال نو خودشان را آماده می کردند. بعد از چراغ قرمز پیچیدیم توی یک بزرگراه، پرسیدم: بابایی چرا اسم این بزرگراه “بابائیه“.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015