• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


فرماندهی به‌جای خود، اما برخورد و منش انسانی و برادرانه، این چیز باارزشی است که شما این را امروز دارید. درگذشته شما این را نداشتید. ارتش ایران هیچ‌وقت برخوردار از عزت واقعی نبوده است. عزت واقعی را می‌گویم و زرق‌وبرق و ترسیدن آدم‌ها را کاری ندارم. از عزت واقعی برخوردار نبود. برای خاطر اینکه از طرف مافوق همیشه رویش فشار بوده، تحقیر بوده، از طرف مردم همیشه ترس و گاهی هم یا خیلی اوقات نفرت بوده. این تاریخ گذشته ماست.

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای،ارتش جمهوری اسلامی ایران، امام خامنه‌ای، ارتش و انقلاب، مجاهدت ارت

فصل دوم: مردمی بودن ارتش-81

بخش سوم: تعلق ارتش به مردم

  1. - بی‌تفاوت و سربار شمرده نشدن توسط مردم:

فرماندهی به‌جای خود، اما برخورد و منش انسانی و برادرانه، این چیز باارزشی است که شما این را امروز دارید. درگذشته شما این را نداشتید. ارتش ایران هیچ‌وقت برخوردار از عزت واقعی نبوده است. عزت واقعی را می‌گویم و زرق‌وبرق و ترسیدن آدم‌ها را کاری ندارم. از عزت واقعی برخوردار نبود. برای خاطر اینکه از طرف مافوق همیشه رویش فشار بوده، تحقیر بوده، از طرف مردم همیشه ترس و گاهی هم یا خیلی اوقات نفرت بوده. این تاریخ گذشته ماست. اگر کسی تاریخ هفتاد هشتاد سال اخیر را نگاه کند، جز این نبود. چه آن‌وقتی که ما ارتش منظمی نداشتیم و چه از اوایل این قرن هجری شمسی که ارتش منظمی پیدا کردیم. از آن‌وقتی که مستشاران خارجی آمده‌اند، من یک‌وقتی شرح دادم: دریکی از ملاقات ارتشی‌ها که کی هم آمدند. از پرتغالی‌ها، فرانسوی‌ها، انگلیسی‌ها و روس‌ها، همان‌طور هندی‌ها آموزش ارتش ما را در این سال‌های متمادی ده‌ها سال به عهده داشتند. آخر هم آمریکایی‌ها. چه تحقیری که آنها می‌کردند. تحمیلی که آنها می‌کردند. از طرف آنها هم، از طرف مردم هم ترس و ارعاب بود. بله، یک افسر مخصوصا تا وقتی جوان بود و هنوز نشاطی داشت و غرور و جوانی داشت، یک زرق‌وبرقی داشت، حرکت داشت. می‌رفت و می‌آمد در خیابان اما این‌که نیست ملاک. ملاک عزت واقعی. امروز ارتش عزیز است. امروز ارتش به معنی واقعی کلمه عزیز است. مسئولین کشور شماها را دوست دارد. قدرتان را می‌داند.

 

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/8/22 11:20:19 357 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
فرماندهی به‌جای خود، اما برخورد و منش انسانی و برادرانه، این چیز باارزشی است که شما این را امروز دارید. درگذشته شما این را نداشتید. ارتش ایران هیچ‌وقت برخوردار از عزت واقعی نبوده است. عزت واقعی را می‌گویم و زرق‌وبرق و ترسیدن آدم‌ها را کاری ندارم. از عزت واقعی برخوردار نبود. برای خاطر اینکه از طرف مافوق همیشه رویش فشار بوده، تحقیر بوده، از طرف مردم همیشه ترس و گاهی هم یا خیلی اوقات نفرت بوده. این تاریخ گذشته ماست.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015