• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
  • قرارگاه پدافند هوایی "خط مقدم دفاع از حیثیت و موجودیت کشور" است. (فرمانده معظم كل قوا)
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید
دومین نامه جوابیه رئیس جمهوری اسلامی ایران به رئیس جمهور عراق

 در دومین نامه ی جوابیه که به تاریخ ۲۸خرداد ۱۳۶۹تهیه شده است، پس از پاسخ به گلایه ای مطرح در نامه ی دوم رئیس جمهور عراق در مورد مقامات مذاکره کننده ی نهایی آمده است :

((حضرت آیت الله خامنه ای مقام ولایت امر انقلاب اسلامی در مذاکره شرکت نخواهد کرد. البته رئیس جمهور و سایر مسئولین بر خلاف نظر ایشان اقدام نخواهند کرد، در مسائل مهم با کسب نظر رهبری اقدام می نمایند در این موضوع هم حتی اگر رئیس جمهور در جلسه شرکت نماید، قطعا با اختیارات کامل خواهد بود.))

دومین نامه جوابیه رئیس جمهوری اسلامی ایران به رئیس جمهور عراق

در مورد تأکید عراق بر اعتبار قطعنامه ۵۹۸ در نامه ی دوم صدام حسین آمده بود، جناب هاشمی رفسنجانی، با مثبت تلقی کردن آن، بر روشن و خالی از ابهام بودن قطعنامه صریح و خاطرنشان کرده اند که این می تواند بر اساس روش های پیشنهادی دبیر کل، که مسئولیّت اجرای آن را به عهده دارد، اجرا شود. در این نامه همچنین بند ۶ قطعنامه، یعنی تعیین طرف آغاز گر جنگ که به موجب قطعنامه ۵۹۸ از وظایف کلیدی دیبر کل برای برای پایه گذاری صلحی جامع و پایه دار بین دو کشور است مورد تأکید قرار گرفته است.

در ادامه با تأکید بر اینکه آقای سیروس ناصری (سفیر و نماینده ی وقت جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متّحد در ژنو به عنوان نماینده ی رئیس جمهور ایران در مذاکرات با نماینده ی عراق آقای برزای ابراهیم التکریتی  سفیر و نماینده ی دائم آن در کشور ژنو شرکت می کند به دلیل مواضع منفی زمام داران صعودی نسبت به انقلاب اسلامی ایران قلمرو دولت عربستان  محل نامناسبی برای مذاکرات صلح عنوان شده و با پیشنهاد عراق مبنی بر اینکه نمایندگان دو طرف در مذاکرات مقدّماتی محل را مشخص کنند مواقفت شده است.

در خاتمه، بار دیگر تأکید شده است که دبیر کل سازمان ملل متّحد در طول مذاکرات مقدّماتی در جریان کار قرار خواهد گرفت. نیز در مواقع و موارد لازم، از نظریات و ابتکارت ایشان در راه تحکّم صلح استفاده خواهد شد. همچنین انحصار راه صلح به مذاکرات مستقیم آن گونه که در نامه ی دوم اشاره شده بود پرهیز خواهد شد و راه اصلی که قسمتی از آن پیموده شده بسته نخواهد شد.

1391/12/7 10116 0
قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی
تویضیحات در موتور جستجو
دومین نامه جوابیه رئیس جمهوری اسلامی ایران به رئیس جمهور عراق
برچسب ها
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015