• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب-6

23- وقتی در ارتش توطئه است، یعنی دشمن به این ارگان حساسیت دارد و این ارگان مهم است: هر جایی که حساس­تر باشد توطئه ها دقیق تر است و وقتی در ارتش توطئه است، یعنی دشمن به این ارگان حساسیت دارد و این ارگان مهم است.

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

24- ایمان انقلابی و انگیزه های از دل برخاسته آحاد عظیم ارتشی: ارتش ما از لحاظ ایمان، آمادگی های رزمی، هدف، شیوه های جنگ واقعی و پیوستگی با آحاد ملت، پیشرفت های زیادی کرده است. ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز از لحاظ کیفیت، حجم و کمیت نسبت به وضعیت پیش از انقلاب، پیشرفت های زیادی به دست آورده است. آن چیزی که ما، در نهاد ارتش احساس می­کنیم و آن را تفاوت اساسی با ارتش قبل از انقلاب مشاهده می­کنیم، ایمان اسلامی و انقلابی است.

با وجود این موضع گیری سبعانه قدرت های بزرگ در برابر ملت ایران، ارتش از تجهیزات و آموزش های جدید بهره مند نشده و با نیاز های خود فاصله دارد؛ ما یک تحول بزرگ را مشاهده می­کنیم. یگان های ارتش همان کاری را می­کنند که وظیفه شان و تقسیم بندی شان از آنها می­طلبد و این همان ایمان انقلابی و انگیزه های از دل برخاسته آحاد عظیم ارتشی است که آن را مشاهده می­کنیم.

25- تنها ارتش دنیاست که برای آرمان ها و اهداف اسلامی مبارزه می­کند: از سال پنجاه و هشت و با تجربه های مختلف می­بینیم که ارتش جمهوری اسلامی ایران، تنها ارتش در دنیاست که برای آرمان ها و اهداف اسلامی مبارزه می­کند و ارتشی است که با آحاد ملت و بدنه عظیم این نظام و این ملت بزرگ انقلابی پیوند دارد. این ارتش نشان داد که در میدان های نبرد، قادر به انجام ماموریت ها و مسئولیت ها خود می­باشد و برادران ارتشی ما نشان دادند و ثابت کردند که بر سر پیمان صادقانه خود با امام، اسلام و قرآن تا پای جان ایستاده اند.

ارتش جمهوری اسلامی در جبهه ها ثابت کرد که در نظام اسلامی، تخصص های بالا، در کنار تعهد، ایمان و التزام و مکتب چقدر کارساز است. امروز در ارتش کسانی که ار تعهد به اسلام بخوردارند و دارای تخصص هستند، مراتب فرماندهی را طی کرده و به مسئولیت های عمده می­رسند. کسانی که در میدان های نبرد، ایمان خود را ثابت می­کنند، در ارتش جمهوری اسلامی به اعتبار، حیثیت و آبروی اسلامی می­رسند و همه به چشم انسان والا به آنان نگاه می­کنند. امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، در حالی که مشخصات یک ارتش انقلابی را دارد، از یک انظباط، نظم و دانش و تجربه نظامی کافی نیز برخوردار است.

 

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/4/17 12:59:24 157 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب-6 23- وقتی در ارتش توطئه است، یعنی دشمن به این ارگان حساسیت دارد و این ارگان مهم است: هر جایی که حساس­تر باشد توطئه ها دقیق تر است و وقتی در ارتش توطئه است، یعنی دشمن به این ارگان حساسیت دارد و این ارگان مهم است.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015