• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب-4

14- در خدمت فکرها و هدف های مقدس بودن: امروز عناصر عزیز رزمنده ما، ارتش، سپاه، بسیج مردمی، ژاندارمری و شهربانی با اینکه ماموریت هایشان در مواردی مختلف است، در یک جهت، همه شریک اند و آن عبارت است از احساس فداکاری و جانبازی برای هدف ها و آرمان های این ملت. امروز مثل گذشته نیست که ارتش ما مال فرد باشد. امروز ارتش مال اندیشه ها و ایده ها و در خدمت فکرها ئ هدف های مقدس است.

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

15- حرکت رو به کمال ارتش یکی از اجزای مهم و اساسی نظام جمهوری اسلامی: حرکت رو به کمال ارتش یکی از اجزای مهم و اساسی نظام جمهوری اسلامی است. شاید در کمتر جایی در دنیا بتوان یافت که ارتش، این چنین در دل و ذهن مردم جا گرفته باشد. مردم شما را همچون عناصری مقدس دوست دارند و فرماندهان نظامی وقتی در میان مردم ظاهر می‌شوند، بمانند مقدسین از آنان استقبال می‌شود.

16- همه موجودی خود را که البته مانند خود او متعلق به ملت بود، در اختیار آرمانهای ملت گذاشت: ارتش غیور و سلحشور و سربلند در طول پنج سال بعد از انقلاب هم از نظر کارایی رزمی هم از نظر روحیه نظامی گری و انگیزه فداکاری، به پیشرفت‌های بزرگی نائل شده است. این پیشرفت در همه قسمت‌ها  معلول یک عامل است و آن، گرایش به اسلام عزیز و قرآن، آمادگی برای فداکاری در خطی و جهتی که قرآن و اسلام برای نیروهای مسلح معین و ترسیم کرده است، می‌باشد.

در جنگ تحمیلی طولانی کشورمان که به وسیله ایادی ابرقدرت ها بر ما تحمیل شد، ارتش امتحان بزرگ خود را داد. ارتش ثابت کرد که می‌تواند ارتشی باشد برای جامعه ای که همه مردم آن، اجزای یک پیکر رزمنده در راه خدا هستند. ارتش در میدان رزم، فداکاری کرد و امکانات خود را در خدمت آموزش و سازماندهی نیروهای عظیم مردمی قرار داد و همه موجودی خود را که البته مانند خود او متعلق به ملت بود، در اختیار آرمان های ملت گذاشت.

ارتش امروز ما یک ارتش نمونه است و متعلق به مردم، محبوب مردم و در خدمت هدف های مردم است و با چنین وضعی، امید پیشرفت هرچه بیشتر ارتش، زیاد است.

17- خدمت در ارتش و دیگر نیروها در حقیقت جان فشانی در راه آرمان های اسلامی: بحمد الله ارتش جمهوری اسلامی ایران، حرکت خویش را به سوی یک ارتش نمونه همچنان ادامه می‌دهد و امروز شما عزیزان که در ارتش و دیگر نیروها خدمت می‌کنید، در حقیقت سربازانی هستید که در راه آرمان های اسلامی جان فشانی می‌کنید.

در تاریخ، کمتر ارتشی را سراغ داریم که برای جنگیدن، از هدف های مادی شخصی و حتی ملی پا را فراتر نهاده باشد و امروز بحمد الله ارتش ما یک ارتش الهی است و هدف های آن نیز الهی است.

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/4/15 13:1:58 328 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
14- در خدمت فکرها و هدف های مقدس بودن: امروز عناصر عزیز رزمنده ما، ارتش، سپاه، بسیج مردمی، ژاندارمری و شهربانی با اینکه ماموریت هایشان در مواردی مختلف است، در یک جهت، همه شریک اند و آن عبارت است از احساس فداکاری و جانبازی برای هدف ها و آرمان های این ملت. امروز مثل گذشته نیست که ارتش ما مال فرد باشد. امروز ارتش مال اندیشه ها و ایده ها و در خدمت فکرها ئ هدف های مقدس است.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015