• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرماده معظم کل قوا-3


بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب-2

10- نشات گرفتن آمیختگی ارتش با مردم از هدف الهی: در تاریخ ما کمتر زمانی پیدا می­شود که در جمع نیروهای مسلح بودن این همه افتخار داشته باشد.  زیرا اکنون نیروهای مسلح ما از شرف، حیثیت، استقلال و تمامیت ارضی کشورمان و از موجودیت انقلاب اسلامی در مقابل دشمنی که از شرف و انسانیت بویی نبرده است، دفاع می­کنند. یکی از افتخارات جمهوری اسلامی این است که ارتشش با مردم آمیخته است و این از هدف الهی آنها نشات می­گیرد. ارتش، بسیج، سپاه، نیروی های مسلح جمهوری اسلامی همه صد درصد بازو به بازو در میدان های جهاد علیه باطل شرکت دارند و این جهاد تا احقاق حقوق حقه ما ادامه پیدا خواهد کرد.

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

11- فداکاری کردن برای آرمان ها: ادعا می کنیم که این ارتش و نیروهای مسلح در میان همه ی نیروهای مسلحی که در کشورهای جهان وجود دارد و ما می­شناسیم، محبوب ترین هستند. محبوب ترین در میان مردمی که این نیروها برای آنها خدمت میکنند. امروز نیروهای مسلح جمهوی اسلامی ایران برای هیچ شخص و مقام و هیچ منظور  شخصی فعالیت نمی­کنند، برای آرمان ها زحمت می­کشند، برای آرمان ها فداکاری می­کنند و این آرمان های یک قشر نیست، بلکه آرمان های یک ملت است.

12- تعلق ارتش به اندیشه ها و ایده های مقدس: امروز عناصر عزیز رزمنده ما، ارتش، سپاه؛ بسیج مردمی، ژاندارمری و شهربانی با اینکه ماموریت هایشان در مواردی مختلف است، در یک جهت، همه شریک اند و آن عبارت است از احساس فداکاری و جانبازی برای هدف ها و آرمان های این ملت. امروز مثل گذشته نیست که ارتش ما مال فرد باشد. امروز ارتش مال اندیشه ها و ایده ها و در خدمت فکرها و هدف های مقدس است.

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران

1398/4/12 11:25:31 632 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب-2 10- نشات گرفتن آمیختگی ارتش با مردم از هدف الهی: در تاریخ ما کمتر زمانی پیدا می¬شود که در جمع نیروهای مسلح بودن این همه افتخار داشته باشد.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015