• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا(2)


بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب

7- در خدمت آرمان عزیز و شریفی که کلیه حرکات و تلاش برای آرمان صرف می‌شود: اگر هر کدام از  شما با همین لباس سربازی در جمع توده های عظیم مردم ظاهر شوید، مردم شما را حامیان و دوستان عزیز خود می‌دانند و از صمیم قلب شما را احترام خواهند کرد. در هیچ کجای دنیا ملتی وجود ندارد که ارتش را این گونه صمیمانه دوست بدارد و خود را با ارتش یکی بداند. در غالب کشورهای جهان، ارتش در خدمت قدرت هایی هستند که آن قدرت ها همراه مردم نیستند.

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

شما از لحاظ رابطه ای که با مردم دارید یگانه اید. شما از این جهت که فقط برای آرمان خود خدمت می‌کنید و به هیچ شخص و گروه و حزبی هم وابسته نیستید، یگانه اید. شما در خدمت آرمان عزیز و شریفی هستید که کلیه حرکات و تلاش شما برای آرمان صرف می شود.

8- شتاب ارتش در حرکت خود بعد از پیروزی انقلاب اسلامی: ارتش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شتاب در حرکت خود را آغاز کرد. امروز نظامیان ما در راه خدا، دین و انقلاب شهید می‌شوند و این مسئله در طول تاریخ ایران برای هیچ آرمان صحیحی سابقه نداشته است که این چنین از شهادت استقبال کنند و در راه آرمان و هدف خود شهید شوند. باید به افراد فرصت داد تا در شرایط مساعد عیوب خود را برطرف کنند و جایی برای خدمت به مردم بیابند. معیارهای شما (در گزینش) باید ایمان، اخلاص و کار و تلاش در راه خدا باشد. جمهوری اسلامی ایران نظامی مردمی است و توقعات میلیون ها انسان را به دنبال دارد و به همین دلیل بایستی بسیار دقت شود که بتوانیم برای این مردم مفید باشیم.

9- شهادت نظامیان ما در راه خدا، دین: ارتش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شتاب در حرکت خود را آغاز کرد. امروز نظامیان ما در راه خدا، دین و انقلاب شهید می‌شوند و این مسئله در طول تاریخ ایران برای هیچ آرمان صحیحی سابقه نداشته است که این چنین از شهادت استقبال کنند و در راه آرمان و هدف خود شهید شوند. باید به افراد فرصت داد تا در شرایط مساعد عیوب خود را برطرف کنند و جایی برای خدمت به مردم بیابند. معیارهای شما (در گزینش) باید ایمان، اخلاص و کار و تلاش در راه خدا باشد. جمهوری اسلامی ایران نظامی مردمی است و توقعات میلیون ها انسان را به دنبال دارد و به همین دلیل بایستی بسیار دقت شود که بتوانیم برای این مردم مفید باشیم.

1398/4/11 12:19:2 844 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
7- در خدمت آرمان عزیز و شریفی که کلیه حرکات و تلاش برای آرمان صرف می‌شود: اگر هر کدام از شما با همین لباس سربازی در جمع توده های عظیم مردم ظاهر شوید، مردم شما را حامیان و دوستان عزیز خود می‌دانند و از صمیم قلب شما را احترام خواهند کرد. در هیچ کجای دنیا ملتی وجود ندارد که ارتش را این گونه صمیمانه دوست بدارد و خود را با ارتش یکی بداند.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015