• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

پرسش و پاسخ هفته


به نظر شما آمادگی و توانایی رزمی امروز ارتش نسبت به سایر کشورها چگونه است؟
 
پاسخ زیر بر اساس نظرات تعدادی از پیشکسوتان و اساتید معارف جنگ شهید صیاد شیرازی به این پرسش ارائه شده است، آیا شما بازدید کنندۀ عزیز به ویژه محققین و پژوهشگران و پیشکسوتان گرانقدر عرصۀ دفاع مقدس این پاسخ را تأیید می کنید؟ یا شاید نظر تکمیلی یا نظر دیگری دارید، در هر صورت خوشحال می شویم اگر نظر خود را در ذیل همین مطلب درج نمائید تا برای استفادۀ دیگران منتشر نمائیم.

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

امروز در دنیا این نظریه جا افتاده که هر ارتش مجهز و پیشرفته‌ای ارتش پیروز نیست. خود امریکایی‌ها هم در این نظریه وارد شده‌اند و خیلی‌ها معتقدند به اینکه امریکا در مدت ده سال گذشته میلیاردها دلار هزینه کرده است. ولی کمترین نتیجه را گرفته؛ نه در افغانستان توانسته است به اهدافش برسد و نه در عراق. لذا خیلی بااحتیاط حرکت می‌کنند و با ما وارد یک جنگ رودررو نمی‌شوند. اصولاً جنگ با عراق و افغانستان را برای این شروع کردند که یا ما را مرعوب کنند و یا یک فضایی ایجاد کنند که بعدها بتوانند با هزینه کمتری موفق بشوند، ولی تا به امروز موفق نشدند. دلیلش هم آمادگی ماست. برای اینکه هم ارتش و هم نیروهای مسلح با تمام توان تلاش دارند که خود را آماده نگه دارند و این آمادگی ذهنی، فکری و اعتقادی ارزشش بیش از آمادگی تجهیزاتی و تسلیحاتی است.

حضرت امام(ره) در پیام مورخ اسفند1367 خود فرمودند ما در این جنگ ثابت کردیم که یک ملت پابرهنه می‌تواند سال‌ها در مقابل ابرقدرت‌ها بایستد. این یعنی خلع سلاح هسته‌ای قدرت‌ها. ما در این جنگ به این نتیجه رسیدیم که بایستی روی پای خودمان بایستیم و به خودمان متکی باشیم. تجربه هم این مسئله را ثابت کرد، وقتی فکر یک ملتی در جهت دفاع از خودش شکل بگیرد، حتماً در این کار موفق خواهد شد. هیچ کشوری در مقابل اراده ملی کشور ما که پشتوانه انقلابی و اعتقادی دارد، نمی‌تواند تهاجم موفقی داشته باشد و این را بارها مشاهده کرده‌ایم که بعد از دفاع مقدس در این بیست و چند سال نتوانسته‌اند تهدید نظامی خود را عملی کنند. ما در منطقه قدرت برتر نظامی هستیم و در مقابل قدرت فرامنطقه‌ای نیز با دفاع ناهم‌طراز و نامتقارن در مقابل هر تهدیدی خواهیم ایستاد و دیگران نمی‌توانند ریسک این ایستادگی را برای خود بپذیرند.

1397/6/14 12:17:28 411 0
قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی
تویضیحات در موتور جستجو
به نظر شما آمادگی و توانایی رزمی امروز ارتش نسبت به سایر کشورها چگونه است؟
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015