• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب-8

28- ارتشی صددرصد منطبق با آرمان­های اسلام و کشور: ما در همه زمینه ها پیشرفت داشته ایم و افتخار بزرگ ملت این است که ارتشی صد درصد منطبق با آرمان های اسلام و کشور و فرماندهی نظیر امام است دارد و ما هیچ نیرویی را در دنیا سراغ نداریم که این قدر خلوص و پارسایی داشته باشد. پس قدر این موفقیت های بسیار ارزنده را باید دانست.

دفاع مقدس, جنگ تحمیلی, معارف جنگ, شهید صیاد شیرازی, شهدای جنگ تحمیلی, امام خامنه ای, ارتش جمهوری اسلامی ایران، امام خامنه ای، ارتش و انقلاب، نقش ارتش

در نظر امام امت، مهم ترین وظیفه نیروهای مسلح این است که تلاش کنند با انسجام بیشتر، وظایف محوله خود را انجام دهند.

29- تنها ارتشی که برای آرمانهای اسلامی مبارزه می­کند: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران تنها ارتشی است در دنیا که انسانی وارسته و انسانی رهرو راه پیامبر و یک روح ملکوتی در راس آن فرماندهی دارد. ارتش ما تنها ارتشی است که برای آرمان های اسلامی مبارزه می­کند و تنها ارتشی است که با ملت پیوند و پیوستگی عمیق دارد. ارتش جمهوری اسلامی ایران نشان داد که در میادین نبرد، یک سازمان کارآمد و قادر به انجام وظیفه و ماموریت های محوله است. برادران ارتشی ما همچنان در جبهه ها ثابت کرده اند که بر سر پیمان صادقانه خود با امام امت تا پای جان ایستاده اند.

امروز در ارتش جمهوری اسلامی، ملاک و معیار و ارزش­های اسلامی بر پایه تعهد، ایمان و اخلاص برادران ارتشی ما استوار است. آن کسانی که از تقوی و تعهد برخوردار هستند، مراتب فرماندهی را طی می­کنند و به مسئولیت های عمده می­رسند. امروز در ارتش جمهوری اسلامی آن کسی عزیزتر و مورد قبول پرسنل و فرماندهان ارتش هست که تعهد و ایمانش از دیگران بیشتر باشد.

30- ساختن و آماده شدن برای هدف مقدس و والا: دو خصوصیت در ارتش ما هست که در هر ارتشی این دو خصوصیت باشد، جا دارد به شایستگی مباهات کند: خصوصیت اول این است که ارتش در کشور ما در دل مردم جا دارد. خصوصیت دوم این است که شما برای هدف مقدس و والایی خود را می­سازید و آماده می­کنید.

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/4/19 12:4:54 315 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب-8 28- ارتشی صددرصد منطبق با آرمان­های اسلام و کشور: ما در همه زمینه ها پیشرفت داشته ایم و افتخار بزرگ ملت این است که ارتشی صد درصد منطبق با آرمان های اسلام و کشور و فرماندهی نظیر امام است دارد و ما هیچ نیرویی
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015