• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


این طرز فکر مردم است، طرز فکر امام و مسئولان است و شما عزیزانی که در این دانشکده که از کهن‌ترین نهادهای ارتش جمهوری اسلامی است و از اول انقلاب تا به امروز هم امتحان بسیار خوبی از خودش نشان داده، مشغول تحصیل هستید؛ که شما گل‌های نوشکفته ارتشید. شما هم شرف دانشجویی رادارید و هم شرف سربازی را. شما کسانی هستید که باید ارتش بزرگ جمهوری اسلامی را در آینده هدایت کنید. سازندگان و رشد دهندگان به ارتش در آینده شما هستید. شماها نور چشم مردمید. لذا برای من هر وقت به این دانشکده می‌آیم و این مراسم را شاهدم، یک احساس شعف و سرور از دیدار شما عزیزان به دست می‌آید

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای،ارتش جمهوری اسلامی ایران، امام خامنه‌ای، ارتش و انقلاب، مجاهدت ارت

فصل دوم: مردمی بودن ارتش-74

بخش سوم: تعلق ارتش به مردم

  1. -ارتش ما در حقیقت همه ملت ما:

این طرز فکر مردم است، طرز فکر امام و مسئولان است و شما عزیزانی که در این دانشکده که از کهن‌ترین نهادهای ارتش جمهوری اسلامی است و از اول انقلاب تا به امروز هم امتحان بسیار خوبی از خودش نشان داده، مشغول تحصیل هستید؛ که شما گل‌های نوشکفته ارتشید. شما هم شرف دانشجویی رادارید و هم شرف سربازی را. شما کسانی هستید که باید ارتش بزرگ جمهوری اسلامی را در آینده هدایت کنید. سازندگان و رشد دهندگان به ارتش در آینده شما هستید. شماها نور چشم مردمید. لذا برای من هر وقت به این دانشکده می‌آیم و این مراسم را شاهدم، یک احساس شعف و سرور از دیدار شما عزیزان به دست می‌آید.

نه‌فقط ما نظامیانمان، بلکه همه ملتمان، باید مصممانه از حقوق خودمان دفاع کنیم. بدانید امروز در دنیا، ملت‌هایی این شجاعت را پیدا می‌کنند که از خودشان دفاع کنند، این شجاعت را قدرت‌ها برای ملت‌ها نگذاشتند. انقلاب این شجاعت را به ما داد و به ملت ما. ما نمی‌توانیم در مقابل زورگویی‌ها و قلدری‌های اربابان قدرت بی‌تفاوت بمانیم. بی‌تفاوت بودن یعنی هضم شدن، یعنی تسلیم شدن. مگر می‌شود ملتی با این آرمان‌ها در مقابل تهاجم قدرت‌های نظامی و سیاسی تسلیم بشود و بعد هم ارزش‌هایش بماند. همه این ملت باید مقاومت کند و می‌بینید که می‌کند. ما الهامی که به‌عنوان مسئولین از مردممان می‌گیریم این است که این جمهوری اسلامی باید با تمام قدرت در مقابل زورگویی‌ها بایستد و به فضل پروردگار می‌ایستیم. امروز می‌بینید مردم با چه شوری با چه اشتیاقی، جوان‌هایشان را به سمت جبهه‌ها می‌فرستند. امروز ارتش ما در حقیقت همه ملت ما است. بحمدالله... رزمندگان ما و سرداران ما توانسته‌اند دشمن را در همه جبهه‌ها دچار شکست و خفت کنند. بزرگ‌ترین پاداش شهدای ما و خانواده‌های آنها پیروزی این ملت است و به فضل پروردگار این پیروزی به دست خواهد آمد. من به فارغ‌التحصیلان و همه‌کسانی که در این دانشکده مشغول تحصیل هستند و خودشان را برای آینده می‌سازند. تبریک می­گویم و لطف پروردگار را به آنها مژده می‌دهم.

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/8/12 9:46:4 374 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
این طرز فکر مردم است، طرز فکر امام و مسئولان است و شما عزیزانی که در این دانشکده که از کهن‌ترین نهادهای ارتش جمهوری اسلامی است و از اول انقلاب تا به امروز هم امتحان بسیار خوبی از خودش نشان داده، مشغول تحصیل هستید؛ که شما گل‌های نوشکفته ارتشید. شما هم شرف دانشجویی رادارید و هم شرف سربازی را. شما کسانی هستید که باید ارتش بزرگ جمهوری اسلامی را در آینده هدایت کنید. سازندگان و رشد دهندگان به ارتش در آینده شما هستید. شماها نور چشم مردمید. لذا برای من هر وقت به این دانشکده می‌آیم و این مراسم را شاهدم،
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015