• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

بازگشت به سرزمین عاشقی


ما درسه مرحله وارد صحنه‌ی کردستان شدیم. که نقش فرماندهی و مدیریت را شروع کرديم. مرحله ی یک بادرجه‌ی سرگردی فقط ]در[ نقش هماهنگ کننده بودیم بین ارتش و سپاه. و اداره عملیات هم خیلی سخت انجام می شد. چون هم درجه کم بود، هم کسی ما را معرفی نکرده بود. همین طوری قبول داشتند و خلاصه گوش می‌کردند. و همان طور که مثال زدم که از یک محور می‌رفتیم و یکی‌شان می‌گفت که ما صلاح نمی‌دانیم بيایيم. آن صلاح نمی‌دانيم ]گفتن آن‌ها] به این خاطر بود که هنوز فرماندهی برایش معرفی نشده بود. یک خرده تعارفی بود کار.

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای

وقتی که شهرهای سنندج، مریوان، دیوان دره، سقز و بانه آزاد شد تازه ما را قبول کردند در مرکز. گفتند چه کار کنیم که سرعت پاکسازی ضدانقلاب در منطقه بیشتر بشود؟ گفتیم باید قرارگاه فرماندهی غرب کشور را تشکیل بدهیم. چون ضد انقلاب در منطقه‌ی شمال کرمانشاه، ضد انقلاب در متن خود کردستان و ضد انقلاب در جنوب آذربایجان غربی. این‌ها به هم گره خورده‌اند. شما اگر یک فرماندهی واحد تشکیل بدهید ]که[ ارتش و سپاه و ژاندارمری این‌ها همه در وحدت فرماندهی باشند، سرعت بیشتر می‌شود.

همین کار را کردند و آن‌جا مجبور شدند که به ما دو تا درجه دادند و ما فرماندهی غرب کشور را در کرمانشاه انجام دادیم. این سیرش رفت جلو و ما درگیر شدیم با رییس جمهور وقت. و طوری شد که حکم عزل ما آمد در این درگیری که با ایشان داشتیم و ما فراخوانده شدیم به تهران و درجه هایمان را هم گرفتند.

بعد از فراری شدن رییس جمهور وقت خائن به کشور فرانسه بود که شهید والامقام رجایی ما را احضار کرد و دوباره به ما گفت که شما باید بروید تشکیل قرارگاه را بدهید. بنابراین پیشنهاد قرارگاه با ایشان بود و اجرایش با بنده بود که در شمال غرب کشور ما قرارگاه حمزه سیدالشهدا را تشکیل دادیم.

1398/12/10 7:45:15 417 0
قسمت ارائه دهنده: صوت و تصویر
تویضیحات در موتور جستجو
بازگشت به سرزمین عاشقی
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015