• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

اندوه آسمانی


دقت کنید. این نکته‌ای که می‌گویم. حساسیتش را ببینید. آمدم داخل قرارگاه. لباسم خاکی بود و یک تقنگ هم دستم بود و بدون درجه بودم. من دیدم همه دارند تبریک می‌گویند. گفتم :

نه. ان‌شاءالله. فردا صبح بوکان آزاد می‌شود

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای

گفتند نه مساله‌ی بوکان نیست. صدا و سیما اعلام کرد که شما فرمانده نیروی زمینی شده‌ای و مبارک است. به محض شنیدن این مطلب. دلم را یک غم و اندوه ناشناخته ای گرفت و چقدر برکت داشت این غم.یک دفعه برایم این سوال شد که چطور در کنار این که همه دارند برای من شادی می‌کنند و تبریک می‌گویند. دلم گرفته است.

در داخل خودم که رفتم. دیدم دارم با خودم زمزمه می‌کنم که خدایا! ما مگر چه تقصیری کرده بودیم که در این سن و سال کم و درجه‌ی کم این وظیفه را روی دوش ما گذاشتی؟ و این که کم مسئولیت بود {روی دوش من} که تازه در دور افتاده بودیم و داشتيم کارها را انجام می‌دادیم و تسلط پیدا می کردیم. حالا یک‌دفعه در میانه‌ی جنگ تحمیلی ما برویم فرمانده‌ی نیروی زمینی بشویم؟

 

یعنی حال, حال توسل بود. حال حال توکل بود. حال حالی بود که‌ نه تنهاخوشحال نبودم از این مسئولیت. از اسمش, اعتبارش؛ نامش و آن آوازه‌ای که در انتظارم بود؛ بلکه نگران و حساس بودم نسبت به مسئولیت سنگینی که بر دوشم گذاشته می شود و نگران این بودم که خب آیا ما از پسش بر می آییم یا نمی آییم؟

و همین برکتش به آن‌جا انجامید که ما شروع کار را در جنگ تحمیلی با توکل بر خدا کردیم به معنای واقعی. یعنی فهمیدیم راهی را جز با توکل بر خدا نمی‌شود رفت جلو. آن هم زمائی بود که دشمن حدود ده هزار کیلومتر مربع در خاک ما بود و ققط یک عملیات انجام شده بود. عملیات ثامن‌الائمه (ع) در شرق کارون که محاصره‌ی آبادان شکسته شده بود. ولی هنوز کارهای زیادی باقی مانده بود که در بحث بعدی که ان‌شاءالله می‌رويم برای جنگ تحمیلی. برایتان می‌گویم.

 

1398/12/6 11:42:5 408 0
قسمت ارائه دهنده: صوت و تصویر
تویضیحات در موتور جستجو
اندوه آسمانی
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015