عکس شهید صیاد شیرازی
ارم هیئت معارف جنگ
عکس امام خمینی و امام خامنه ای

در حال بارگذاری...

  • ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

پرسش و پاسخ هفته


لطفاً در مورد چگونگی انهدام سکوهای نفتی البکر و الأمیه توضیح دهید.

پاسخ زیر بر اساس نظرات تعدادی از پیشکسوتان و اساتید معارف جنگ شهید صیاد شیرازی به این پرسش ارائه شده است، آیا شما بازدید کنندۀ عزیز به ویژه محققین و پژوهشگران و پیشکسوتان گرانقدر عرصۀ دفاع مقدس این پاسخ را تأیید می کنید؟ یا شاید نظر تکمیلی یا نظر دیگری دارید، در هر صورت خوشحال می شویم اگر نظر خود را در ذیل همین مطلب درج نمائید تا برای استفادۀ دیگران منتشر نمائیم.

1399/5/11 9:29:47 33 0
گذری بر منش خلبان عباس بابایی (انتشار مجدد)

مردی برای تمام فصول
عجب اسم قشنگی، نام عباس را که میشنوی بی اختیار یاد قمر منیربنی هاشم می افتی. یاد عباس ابن علی (علیه السلام) بعد اوصاف مولا را به یاد می آوری... رشید، فداکار، ولایتی و اوصاف بی شمار دیگرش.حالاا گربرات اسم عباس بابایی را بیاورند و توازش شناخت داشته ب شی، در دلت یک دستمریزاد جانانه میگویی به پدر آن بزرگ مرد که عجب اسمی گذاشتی روی پسرت. چه قدربه جا و چه قدربهش می آید... دمت گرم حاج اسماعیل، روحت شاد.

1394/6/16 1412 0
گزارشی از لحظه های شهادت شهید عباس بابایی (انتشار مجدد)

بنیان گذار سوختگیری در شب با هواپیمای اف 14

در چهاردهم آذرماه سال 1329 در یکی از محروم ترین نقاط شهرستان قزوین در خیابان سعدی و در یک خانواده مذهبی که آتش عشق به امام حسین (ع) و اهل بیت از آن زبانه می کشید، کودکی به دنیا آمد که بعدها باعث افتخار هر ایرانی بود. نام او را به یاد علمدار کربلا، عباس نهادند.

1394/6/2 2036 0
به بهانه سالروز شهادت سرلشکر خلبان عباس بابایی (انتشار مجدد)

مایۀ فخر مردم ایران

علی حسین‌احمدی در میان مردم ایران، همواره بزرگ مردانی چهره‌ نمایانده اند که تابندگی وجود درخشان آنان، سراسر تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین کهن‌ را روشن کرده و نام و یاد آنان، برای همیشه باعث شادی روح و انبساط خاطر و غرور ملی ایرانیان وطن‌پرست و عاشقان واقعی این ملت و مملکت شده است. این مفاخر ایران، با کمال رشادت و شهامت و از خودگذشتگی ، همواره در مقابله با بیگانگان بیدادگر و متجاوزان ایستادگی کرده و سرانجام آگاهانه و با سربلندی و افتخار، جان خود را در راه استقلال و آزادی ایران و مردم دلیرش فدا کرده‌اند.

1393/5/14 876 0
احترام ژنرال آمریکایی به شهید عباس بابایی (انتشار مجدد)

شهید عباس بابایی، بزرگ‌مردی که در مکتب شهادت پرورش یافت و مجاهدی که زهد و تقوایش بسان دریایی خروشان بود در پانزدهم مرداد سال 1366 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.به نقل از باشگاه خبرنگاران جوانسرلشکر شهید "عباس بابایی" مرد وارسته‌ای که با وجودی سراسر عشق و از خودگذشتگی و کرامت، رزمنده‌ای دلاور در میدان جنگ با استکبار جهانی بود و مبارزی سترگ با نفس امارهٔ خویش به حساب می‌آمد.

1394/5/15 1614 0
به مناسبت سالگرد شهادت شهید بابائی(انتشارمجدد)

متن وصیت نامۀ شهید سرلشکر خلبان عباس بابائی

بزرگان و پویندگان راه صلحا و شهدا "وَ مِنهُم مَن قَضی نَحبَه" که خود از سلسه "وَمِنهُم مَن یَنتَظِر..." هستند، درعمل و راه و روش خود وصیت خود را به سایرین ابلاغ میکنند تا در قالب گفتار و نوشتار. شهید بزر گوار سرلشکر خلبان عباس بابائی رحمت الله علیه که بسیجیان نیز به لحاظ تواضع و رفتارهای محبت آمیز و مخلصانه آن شهید بزرگوار او را از خود میدانند، وصیت نامه نوشتاری خود را بعد از آیه استرجا و و دعا به جان امام ره، در قالب سه جمله دعا و یک جمله توصیه که خود و خانواده اش را بدهکار انقلاب معرفی میکند خلاصه کرده و از خود به یادگار گذاشته است.

1393/5/14 1309 0
نمونه ای از مرام های علی گونه در سیر? شهید بابائی(انتشارمجدد)

 به مناسبت 15مرداد، سالروز شهادت سرلشکر خلبان عباس بابائی
در سال 1329 در شهرستان قزوین دیده به جهان گشود. دورۀ ابتدایی را در دبستان ((دهخدا)) و دورۀ متوسطه را در دبیرستان ((نظام وفا)) قزوین گذراند.
در سال 1348، در حالی که در رشته پزشکی پذیرفته شده بود، داوطلب تحصیل در دانشکدۀ خلبانی نیروی هوایی شد.

1393/5/14 568 0
به مناسبت 15 مرداد سالروز شهادت سرلشکر خلبان عباس بابایی(انتشار مجدد)

شوق پرواز در نگاهت

شهید بابایی در ۱۴ آذر سال ۱۳۲۹، در شهرستان قزوین دیده به جهان گشود. دوره ی ابتدایی و متوسطه را در همان شهر به تحصیل پرداخت و در سال ۱۳۴۸، به دانشکده خلبانی نیروی هوایی راه یافت و پس از گذراندن دوره آموزش مقدماتی برای تکمیل دوره به آمریکا اعزام شد. شهید بابایی در سال ۱۳۴۹، برای گذراندن دوره خلبانی به آمریکا رفت.طبق مقررات دانشکده می بایست به مدت دو ماه با یکی از دانشجویان آمریکایی هم اتاق می شد. آمریکایی ها، در ظاهر، هدف از این برنامه را پیشرفت دانشجویان در روند فراگیری زبان انگلیسی عنوان می کردند، اما واقعیت چیز دیگری بود.

1395/5/13 10:36:48 748 0
به مناسبت 15 مرداد سالروز شهادت شهید بابائی(انتشارمجدد)

خاطره ای از زبان مقام معظم رهبری

سال 61 شهیدبابایی را گذاشتیم فرمانده پایگاه هشتم شکاری اصفهان. درجه این جواب حزب‌اللهی سرگردی بود که او را به سرهنگ تمامی ارتقا دادیم. آن وقت آخرین درجه ما، سرهنگ تمامی بود.

1393/5/14 626 0
اجرای آموزش های معارف جنگ در مرآتو اصفهان

به منظور انتقال تجربیات جنگی پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس و نیز آشنایی افسران جوان ارتش جمهوری اسلامی ایران با وقایع این دوران افتخار آمیز،گروه استانی هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی با بهره گیری از اساتید مجرب پیشکسوت، در مورخه 1399/5/14 آموزشهای مصوب هیئت معارف جنگ را برای تعدادی از دانشجویان دوره عالی رسته پدافند هوایی در مرکز آموزش های توپخانه و موشک ها برگزار نمود.

1399/5/15 11:45:16 5 0
تقویم شهدای ارتش - 18

شهید روز، تیمور بیرانوند
روحش شاد و یادش گرامی باد !

1399/5/15 11:29:43 2 0
روزنمای شهدای ارتش -41

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

1399/5/15 11:5:56 2 0
حمایت قدرت های جهانی از رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی علیه ایران – بخش چهارم

اشاره:

در بخش سوم مقاله در خصوص حمایت های آمریکا از دولت بعصی عراق اشاره کردیم و اینکه چگونه آمریکا توانست با فروش فناوری و تجهیزات نظامی به عراق در سال 1981 از رکود خارج شود. و اینک ادامه مقاله:

1399/5/15 10:44:31 2 0
بال در بال تیزپروازان – بخش پنجم

اشاره:

در بخش چهارم این مطلب امیر سرتیپ دوم افغان در خصوص این سوال که آیا ماجرای ترس خلبانان عراقی از خلبانان ایرانی و اف-14 صحت دارد یا خیر؛ اینگونه توضیح داد: " که این موضوع در دو برهه زمانی قابل بررسی است. برهه اول زمانی ، از آغاز جنگ تا اواسط آن، که در این بازه زمانی این موضوع صحت دارد و برهه دوم زمانی، که مربوط می شود به ورود به خدمات میراژ و عملیاتی شدن کامل این هواپیما در عراق، که در این شروع این بازه زمانی، این ما بودیم که این بار غافلگیر تاکتیک عراقی ها شدیم ولی خوشبختانه این برهه زیاد طولی نکشید که برای این تاکتیک جدید عراقی ها برنامه ای ریختیم و آن را خنثی کردیم". و اینک ادامه مصاحبه :

1399/5/15 10:42:54 2 0
ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا

فصل چهارم: ارتش بازوهای مستحکم ملت و کشور-238

بخش اول: افتخارآفرینی

1399/5/15 10:40:58 1 0
نبردهای هوایی ایران (51)

ب ـ نتایج عملیات

بیرون راندن نیروهای دشمن از جاده‌های آسفالته ماهشهر – آبادان، آبادان-اهواز، تصرف کارخانه شیر پاستوریزه، ‌‌کارخانه قایق‏سازی و انهدام پل نظامی برروی رود کارون و به طورکلی 150 کیلومتر مربع از خاک خوزستان پاکسازی و به دنبال این موفقیت‏ها، لشکر77 به نام لشکر77 پیروز خراسان مشهور شد.

1399/5/15 10:35:51 1 0

شهدای شاخص ارتش

فهرست آخرین مطلالب
4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015