• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


افسران شجاع و لایقی در اینجا بودند؛ فرمانده هوانیروزی که شهید شیرودی و دیگران از امکانات و پشتیبانی او استفاده می¬کردند و این پروازهای عجیب را انجام می¬دادند؛ چه در لشکر 81 و چه در بخش های گوناگون که بعضی از افسران شجاع و مومن را ما در همین پادگان ابوذر که ایشان ذکر کردند، از نزدیک دیدیم.

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای، ارتش جمهوری اسلامی ایران، امام خامنه ای، ارتش و انقلاب، مجاهدت ار

بخش دوم: داشتن بنیه قوی اعتقادی و ایمانی-27

37- افسران شجاع و مومن در لشکر 81 و چه در بخش­های گوناگون و در پادگان ابوذر:

افسران شجاع و لایقی در اینجا بودند؛ فرمانده هوانیروزی که شهید شیرودی و دیگران از امکانات و پشتیبانی او استفاده می­کردند و این پروازهای عجیب را انجام می­دادند؛ چه در لشکر 81 و چه در بخش های گوناگون که بعضی از افسران شجاع و مومن را ما در همین پادگان ابوذر که ایشان ذکر کردند، از نزدیک دیدیم.

آنها آنچنان با اخلاص و فداکاری کار می­کردند که فضای این منطقه را پر کرده بودند از همین نشانه های اخلاص و فداکاری و پهلوانی و گذشت و ایثار؛ و این جزو افتخارات استان شماست و این برای شما خواهد ماند.

38- تبدیل شدن به یک ارتش متدین و مومن:

فرض کنید در مقوله نظامی، ارتش که ساخته و پرداخته ی فرهنگ دیگری و نظام دیگری و کسان دیگری بود، تبدیل شد به یک ارتش انقلابی، به یک ارتش متدین و مومن؛ ساخت هایش هم تغییر پیدا کرد، روش هایش هم تغییر پیدا کرد، شعارهایش هم تغییر پیدا کرد؛ در آن، تحول به وجود آمد.

39- کم نبودن انسان های مومن، علاقه مند و صادق در بدنه ی ارتش:

آن روز هم در بدنه­ی ارتش، انسان های مومن، علاقه مند و صادق کم نبودند؛ انسان اینها را در مناسبت های مختلف، در جاهای مختلف می­دید؛ که بنده دیده بودم. رفقای دیگری هم بودند که آنها هم با بدنه هایی، با گوشه هایی آشنا بودند. منتها جهت گیری های افراد یک معنا دارد، جهت گیری سازمان و کلیت، یک معنای دیگری دارد. وقتی جهت گیری کلیت یک جامعه، یک سازمان، یک مجموعه غلط بود، تلاش های فردی هرچه در آن جامعه انبوه باشد، نتیجه ی خودش را نخواهد بخشید. آن روز اینجوری بود.

 

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.،

1398/5/16 11:13:0 183 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
افسران شجاع و لایقی در اینجا بودند؛ فرمانده هوانیروزی که شهید شیرودی و دیگران از امکانات و پشتیبانی او استفاده می¬کردند و این پروازهای عجیب را انجام می¬دادند؛ چه در لشکر 81 و چه در بخش های گوناگون که بعضی از افسران شجاع و مومن را ما در همین پادگان ابوذر که ایشان ذکر کردند، از نزدیک دیدیم.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015