• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب-7

26- آینده درخشان تری در خدمت به انقلاب، اسلام و مردم: با اینکه به طور همه جانبه توطئه و تلاش شد که ارتش را از انقلاب بگیرند و حنجره نامطمئن و خائن گروهک‌ها و دست نشاندگان مزدوران بیگانه می‌خواستند ارتش را از انقلاب و مردم جدا کنند، ارتش به صورت یک ارتش مکتبی درآمد. امروز هم دشمنان تلاش می‌کنند ارتش را بدنام کنند، یا نسبت به انقلاب بددل کنند. اما قوی ترین مانع و کوبنده ترین مشتی که در مقابل این گونه تلاش ها مشاهده می‌شود، همان چیزی است که از درون خود ارتش و پرسنل مومن، فداکار و شجاع ارتش به ظهور می‌رسد.

دفاع مقدس, جنگ تحمیلی, معارف جنگ, شهید صیاد شیرازی, شهدای جنگ تحمیلی, امام خامنه ای

امروز ارتش ما به خود کفایی نسبی رسیده است. در حالی که در کشورهای جهان سوم، ارتش خودکفا وجود ندارد. قدرت های بزرگ و کمپانی های تسلیحاتی جهان هرگز اجازه ندادند که ارتشی ها حتی امید و تصور استقلال در ابزارهای جنگی و دانش نظامی و سازماندهی را در دلشان داشته باشند. امروز ارتش ما با گستاخی کامل، با شجاعت، با اتکا به نفس، احساس می‌کند که می‌تواند سرپای خود بایستد؛ خودش را تامین می‌کند. امروز ارتش ما، سلاح پیچیده می‌سازد؛ سلاح استراتژیک و تعیین کننده را آزمایش می‌کند. ما برای ارتش جمهوری اسلامی ایران، آینده درخشان تری را در خدمت به انقلاب، اسلام و مردم پیش بینی می‌کنیم.

27- اثر گذاری در عرصه سیاسی: بحمدالله روز به روز توانایی، تجربه و پختگی در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران رو به افزایش بوده و هست و این امر اثر خود را چه در جنگ و عرصه زورآزمایی با دشمنان متجاوز و زورگو و چه در عرصه سیاسی، تا آنجا که ناظران و تحلیل گران جهانی حضور دارند گذاشته است و این به کوشش شما برادران عزیز و مسئولان و نیروهای مومن و فرماندهان و کسانی است که حقیقتا برای ارتش جمهوری اسلامی ایران نقش شایسته آن را قائل هستد.

در گذشته نیروهای متجاوز و مداخله گر نیروهای مسلح ما را با ارزیابی بسیار سبک و ناشایسته ای مورد بررسی قرار می‌دادند. حتی به سران رژیم ستم شاهی نیز به چشم تحقیر نگاه می‌کردند. اما امروز آنها و دیگران به افراد سطح پایین و متوسط ما به چشم سردارانی نگاه می‌کنند که می‌بایستی از آنان در هراس و وحشت بود.

 

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/4/18 12:55:35 473 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
26- آینده درخشان تری در خدمت به انقلاب، اسلام و مردم: با اینکه به طور همه جانبه توطئه و تلاش شد که ارتش را از انقلاب بگیرند و حنجره نامطمئن و خائن گروهک‌ها و دست نشاندگان مزدوران بیگانه می‌خواستند ارتش را از انقلاب و مردم جدا کنند، ارتش به صورت یک ارتش مکتبی درآمد. امروز هم دشمنان تلاش می‌کنند ارتش را بدنام کنند، یا نسبت به انقلاب بددل کنند.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015