• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


فصل دوم: مردمی بودن ارتش-55

بخش دوم: محبوب قلوب مردم

7- ارتش را از برادران عزیز و فداکار خود دانستن:

مردم شما را دوست دارند و ارتش را از برادران عزیز و فداکار خود می دانند. از این رو در جبهه های زمینی و صحنه نبرد هوایی می بینیم که دیگر برادران نظامی شما چه ارتشی و چه سپاهی و چه بسیجی ه فعالیت هماهنگ با شما اشتغال دارند.

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای، ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتش و انقلاب، مجاهدت ارتش، ارتش و آرما

یک لحظه درنگ، یا یک گام سست شما این حرکت هماهنگ را ضربه پذیر می سازد همه ما باید در هر جا که هستیم چه در نیروی دریایی و یا نقطه ای دیگر از آن و یا در سایر قسمت های نیروی ما اسلامی ایران، هر لحظه موضع خود را محترم شمرده و آن را حفظ کنیم. موضع فرماندهی و فرمانبری فرمانبری، موضع فنی، جنگی و عملیاتی، همه در مجموع یک حرکت هماهنگ را تشکیل می دهند و دست نیرومند انقلاب اسلامی ایران را مجسم می کند.

 

٨- مردمی بودن ارتش، در دل مردم جای داشتن مسئولان ارتش:

خوشبختانه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از آغاز جنگ تحمیلی، آبروی انقلاب اسلامی و ملت را حفظ کرده و اصالت و توانایی خود را نشان داده است. امروز هم نیروی هوایی همان کارایی را که ما از یک واحد بزرگ نظامی انتظار داریم داشته است و نیروی هوایی از توان و قدرت معنوی بالایی برخوردار است.

خوشبختانه امروز ارتش مردمی و مسئولان ارتش نیز در دل مردم جای دارند. نیروی هوایی و نیروهای مسلح، امروز در خدمت مردم، انقلاب استقلال و سربلندی این میهن اسلامی هستند.

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/7/10 10:38:13 329 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
مردم شما را دوست دارند و ارتش را از برادران عزیز و فداکار خود می دانند. از این رو در جبهه های زمینی و صحنه نبرد هوایی می بینیم که دیگر برادران نظامی شما چه ارتشی و چه سپاهی و چه بسیجی ه فعالیت هماهنگ با شما اشتغال دارند. یک لحظه درنگ، یا یک گام سست شما این حرکت هماهنگ را ضربه پذیر می سازد همه ما باید در هر جا که هستیم چه در نیروی دریایی و یا نقطه ای دیگر از آن و یا در سایر قسمت های نیروی ما اسلامی ایران، هر لحظه موضع خود را محترم شمرده و آن را حفظ کنیم.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015