• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


فصل دوم: مردمی بودن ارتش-66

بخش دوم: محبوب قلوب مردم

22- مورد رضایت مردم:

ارتش و نیروهای مسلح مجموعه‌ای هستند که همه‌ی احاد کشور این انتظار رادارند که اگر خطری متوجه آنها شد، این مجموعه جلو بیاید و مانند بازوی مقتدر، چشم بینا و مغز متفکر از آنها دفاع کند، این افتخار است. همه‌ی ارتش‌های دنیا اگر احساس وظیفه کنند، این افتخار رادارند. اما در کشوری میان ارتش و مردم اولا ارتباطات صمیمانه است یعنی ارتش در مقابل مردم قرار ندارد، بلکه حمایت‌کننده مردم است و مردم آن را از خود می‌دانند و به او محبت دارند ثانیا بر آن کشور یک نظام عدالت گسترده و دارای شعار عدل و آزادی حاکم است، و ثالثا آن کشور از ارزش‌های انسانی و مواریث فاخر فرهنگی برخوردار است، مجموعه نیروهای مسلح بیش از سایر کشورهای سرافراز و مفتخر است و می‌تواند به خود ببالد؛ در کشور ما این‌گونه است.

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای، ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتش و انقلاب، مجاهدت ارتش، ارتش و آرما

مدیران ارتش رازیند و آن را دوست می‌دارند. مقایسه کنید ارتش امروز ما را با ارتش کشورهای که یا برای سرکوب مردم‌اند و در مقابل مردم و ملت قرار دارند، یا برای سرکوب ملت‌های دیگرند؛ این ارتش هم افتخار ندارد. ارتشی که از قاره‌ی آمریکا بلند شود به ویتنام برود و افتخارش این باشد که مردم ویتنام را زیر چکمه‌های خودش لگد می‌کند، هیچ ارزش و افتخاری ندارد؛ این هم مثل سرکوب مردم خودش است؛ فرقی نمی‌کند. یک جنگ غیرعادلانه، همه‌جا محکوم و زشت و نکوهیده است؛ تحت هر عنوانی باشد. ارتشی که به‌جای دفاع از مرزهای خود، مصروف این می‌شود که برای تأمین کمپانی‌های بزرگ نفتی برود چاه‌های کشور عراق را تصرف کند، هیچ افتخاری ندارد؛ نمی‌تواند بگوید برای ملتم کارکردم؛ نمی‌تواند خودش را یک ارتش سرافراز بداند؛ این سرافرازی نیست. مقایسه کنید این ارتش‌ها را با ارتش ما، که نه در مقابل مردم است و نه انگیزه‌ی سرکوبی ملت‌های دیگر را تحت عنوان‌های مختلف دارد؛ بلکه برای این است که از استقلال و مرزهای کشورش دفع مردانه و دلاورانه بکند. امروز این ارتش در ارتش ما وجود دارد.

 

 

 

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/7/28 10:59:42 463 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
ارتش و نیروهای مسلح مجموعه‌ای هستند که همه‌ی احاد کشور این انتظار رادارند که اگر خطری متوجه آنها شد، این مجموعه جلو بیاید و مانند بازوی مقتدر، چشم بینا و مغز متفکر از آنها دفاع کند، این افتخار است. همه‌ی ارتش‌های دنیا اگر احساس وظیفه کنند، این افتخار رادارند. اما در کشوری میان ارتش و مردم اولا ارتباطات صمیمانه است یعنی ارتش در مقابل مردم قرار ندارد، بلکه حمایت‌کننده مردم است و مردم آن را از خود می‌دانند و به او محبت دارند ثانیا بر آن کشور یک نظام عدالت گسترده و دارای شعار عدل و آزادی حاکم است، و
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015