• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

افسر مخابرات(1)


فرماندهی و کنترل یکی از عناصر اصلی رزم در میدان نبرد است و موفقیت در این میدان بستگی تام و تمام به عملکرد این عنصر حیاتی دارد. ایجاد یک سامانه فرماندهی و کنترل کارآمد و شایسته نیز وابسته به وجود ارتباط لازم و کافی بین فرماندهی و عناصر اجرایی است که این مهم توسط یگان های مخابراتی جامه عمل می پوشد. معمولاً هیجانات و احساسات ناشی از مشاهده رزم نزدیک رزمندگان با دشمن، سبب می شود تا نقش یگان های پشتیبان رزم که مخابرات از جمله آنهاست، کمتر دیده شود. سرهنگ مخابرات امیر قلی زارع، در این کتاب تلاش کرده است ضمن بیان خاطرات خود، اهمیت و تلاش های یگان های مخابراتی در دوران دفاع مقدس را تشریح نماید.

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

معرفی نویسنده:

سرهنگ مخابرات بازنشسته امیر قلی‌زارع، سال 1315 در شهرستان کرمانشاه به ‌دنیا آمد. تحصیلات ابتدائی و متوسطه را در آن شهرستان، در سال 1337 به پایان رساند و موفق به أخذ دیپلم طبیعی شد.

در مهر 1337 به استخدام ارتش درآمد و پس از طی دوره‌های آموزشی عمومی به مدت حدود یک سال در دانشکده نظامی، در رسته مخابرات مشغول تحصیلات نظامی و رسته‌ای شد و در مهر 1338 با درجه ستوان‌سومی مفتخر به خدمت گردید.

پس از طی دوره‌های تحصیلی به لشکر 7 پیاده کرمانشاه - توپخانه لشکری- گردان 26 توپخانه منتقل و مشغول خدمت شد.

خدمت در سرپل ‌ذهاب، اسلام آباد غرب ، کرمانشاه، همدان، ارومیه، تبریز، سنندج، مریوان، پاوه، نوسود، مهران، دهلران، تهران، خرم‌آباد، منطقه ظفار در کشور عمان، منطقه عملیاتی جنوب در آغاز دفاع مقدس، وزارت دفاع را در پیشینه خدمتی خود دارا می‌باشد.

در مدت خدمت در مشاغل و مأموریت‌های افسر مخابرات گردان، رکن 2 گردان، درگیر‌ی‌های مرزی سال 1339 و... با کشور عراق فرمانده گروهان عملیات گردان مخابرات، افسر مخابرات تیپ پیاده، فرمانده گردان مخابرات، کارشناس مخابرات در معاونت لجیستکی وزارت دفاع، و بالاخره در معاونت نیروی انسانی ستاد کل انجام وظیفه نموده است.

دوره مقدماتی و عالی رسته مخابرات، به علاوه دوره شش ماهه زبان انگلیسی را طی نموده و موفق به اخذ مدرک خوشنویسی نیز گردیده است. نامبرده در وزارت دفاع مأموریت خارج از کشور نیز برای خرید تجهیزات داشته است. پس از 5/39 سال خدمت در سال 1375 بازنشسته شد..

1398/1/19 11:34:54 370 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
فرماندهی و کنترل یکی از عناصر اصلی رزم در میدان نبرد است و موفقیت در این میدان بستگی تام و تمام به عملکرد این عنصر حیاتی دارد. ایجاد یک سامانه فرماندهی و کنترل کارآمد و شایسته نیز وابسته به وجود ارتباط لازم و کافی بین فرماندهی و عناصر اجرایی است که این مهم توسط یگان های مخابراتی جامه عمل می پوشد.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015