• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


من به عنوان کسی که در جبهه ها ناظر بوده­ام باید دو نکته را بگویم: نکته اول این است که در میدان نبرد تلاش و فداکاری نیروهای مسلح (ارتش، سپاه، ژاندارمری و داوطلبان) همچنان ادامه دارد و همچنان در مقابل دشمن نیز ایستاده­‌اند و لازم است مردم این را بدانند که ارتش پشتیبان آنهاست و متقابلا ارتش هم باید بداند که مردم نیز پشتیبان آنهاست و از آنها حمایت می­کند و مردم قدرشناس هستند و قدر فداکاری را می­‌دانند. نکته دومی که باید بگویم این است که اکثریت عطیم ارتش از رده‌های مختلف دارند دینشان را به مردم ادا می­‌کنند.

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای، ارتش جمهوری اسلامی ایران، امام خامنه ای، ارتش و انقلاب، مجاهدت ار

فصل دوم: مردمی بودن ارتش- 40

بخش یکم: در خدمت مردم بودن

1- ارتش پشتیبان مردم:

لازم است مردم این را بدانند کهارتش پشتیبان آنهاست و متقابلا ارتش هم باید بداند که مردم نیز پشتیبان آنهاست و از آنها حمایت می­کند و مردم قدرشناس هستند و قدر فداکاری را می­دانند.

2- ادا کردن دین به مردم:

من به عنوان کسی که در جبهه ها ناظر بوده­ام باید دو نکته را بگویم: نکته اول این است که در میدان نبرد تلاش و فداکاری نیروهای مسلح (ارتش، سپاه، ژاندارمری و داوطلبان) همچنان ادامه دارد و همچنان در مقابل دشمن نیز ایستاده­اند و لازم است مردم این را بدانند که ارتش پشتیبان آنهاست و متقابلا ارتش هم باید بداند که مردم نیز پشتیبان آنهاست و از آنها حمایت می­کند و مردم قدرشناس هستند و قدر فداکاری را می­دانند. نکته دومی که باید بگویم این است که اکثریت عطیم ارتش از رده های مختلف دارند دینشان را به مردم ادا می­کنند.

3- ارتش در خدمت اسلام و امت

کوشش در زمینه ایجاد هماهنگی و همکاری روز افزون با ارتش. چرا که امروز ارتش در خدمت اسلام و امت است و این سازمان عظیم با همه نیرو و توان خویش خدمت گذار انقلاب است. پس اجرای خواست و آرمان مردم که در شعار ارتشی، سپاهی دو لشکر الهی متجلی است، وظیفه ای است که هر دو باید به آن اقدام کنند.

4- جان فشانی برای شرف و افتخار ملت ایران:

شما دانشجویان دانشکده افسری آزمایش خوبی داده اید و هرگز چهره فرمانده پیشین شما سرتیپ نامجو از خاطره ها محو نشده و نخواهد شد. شما برادران به خود ببالید که برای خدا و شرف و افتخار ملت ایران و برای تداوم انقلاب عظیم جهانی و تاریخی خود، جانفشانی می­کنید.

 

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/6/9 11:24:39 365 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
من به عنوان کسی که در جبهه ها ناظر بوده­ام باید دو نکته را بگویم: نکته اول این است که در میدان نبرد تلاش و فداکاری نیروهای مسلح (ارتش، سپاه، ژاندارمری و داوطلبان) همچنان ادامه دارد و همچنان در مقابل دشمن نیز ایستاده­‌اند و لازم است مردم این را بدانند که ارتش پشتیبان آنهاست و متقابلا ارتش هم باید بداند که مردم نیز پشتیبان آنهاست و از آنها حمایت می­کند و مردم قدرشناس هستند و قدر فداکاری را می­‌دانند. نکته دومی که باید بگویم این است که اکثریت عطیم ارتش از رده‌های مختلف دارند دینشان را به مردم ادا م
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015