• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

دهمین جلسه هم اندیشی بررسی علمی- تاریخی دفاع مقدس


دهمین جلسه مرحله دوم نشست بررسی علمی وتاریخی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در قالب گفتمان ارتشی دفاع مقدس با حضور پژوهشگران پیش کسوت دفاع مقدس در هیئت معارف جنگ برگزارشد.

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای

این جلسه که به میزبانی معاونت پژوهش هیئت معارف جنگ سپهبد شهید صیاد شیرازی، روزهای چهارشنبه یک هفته در میان تشکیل می شود، پژوهشگران یافته های خود در موضوعات مشخص شده را ارائه و مورد بحث و بررسی کارشناسان قرار می‌گیرد و جمع بندی نظرات به عنوان خروجی منتشر می شود. از خروجی مرحله اول موضوع ، وقایع بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاثیرگذار بر دفاع مقدس و ایجاد امنیت در کردستان در دو مقطع زمانی، سه مقاله آماده و منتشر شده است.

امیر سرتیپ سید ناصر حسینی معاون پژوهشی هیئت معارف جنگ در شروع جلسه ضمن ابراز رضایتمندی ازمحتوای جلسات مرحله اول و خروجی آن. اضافه کرد؛ نتیجه نشست پژوهشگران طی  دوسال، که منجر به تهیه 30 مقاله علمی- ترویجی گردید، در سال 1397 در قالب کتابی با عنوان «گفتمان ارتشی دفاع مقدس» چاپ و منتشر شد.

وی در قسمتی از بیانات خود در تعریف گفتمان اظهار داشت : گفتمان ارتشی دفاع مقدس چهار چوبه ای است برای توصیف، تجزیه و تحلیل، نقد، بحث وبررسی پیرامون عملیات های انجام شده در دوران دفاع مقدس مبتنی بر اسناد موجود، روایت فرماندهان ارتش با رویکرد های حرفه ای (علمی- نظامی ) به مقوله جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران می باشد.

  در پایان جلسه امیر سرتیپ سید ناصر حسینی موضوعات پیشنهادی را "راهبرد دفاعی ایران قبل و بعد انقلاب، چگونگی دفاع نیروی زمینی در محورهای مختلف در غرب و جنوب غرب، اولین عملیات دفع تجاوز دشمن، علت تاخیر در اجرای عملیات ثامن الائمه ع (شکست حصرآبادان)،  طرح های عملیاتی ابوذر نیروی زمینی، البرز نیروی هوای، ذولفقار نیروی دریایی.... اعلام کرد.

  وی ادامه داد: این پژوهش ها می توانند مبتنی برراهبرد و تاکتیک های عملیاتی، طرح ها و دستورات عملیاتی ،محدوده های جغرافیایی مناطق عملیاتی شمالغرب، غرب و جنوب، عملیات های مشترک نیرویی و سازمانها....باشند

  در پایان، پژوهشگران حاضر تعدادی از موضوعات را انتخاب کردند و قرار شد در هر جلسه یکی از پژوهشگران یافته های خود را ارائه و مورد بحث بررسی قرار گیرد.

  گزارشی از: روابط عمومی

 

 

1398/8/4 12:50:51 480 0
قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی
تویضیحات در موتور جستجو
دهمین جلسه مرحله دوم نشست بررسی علمی وتاریخی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در قالب گفتمان ارتشی دفاع مقدس با حضور پژوهشگران پیش کسوت دفاع مقدس در هیئت معارف جنگ برگزارشد.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015